RSS
poniedziałek, 25 stycznia 2010
GRY I ĆWICZENIA

Chomiki potrzebują ruchu

Jeżeli chomik nie ma okazji do ćwiczeń, stanie się ociężały i zacznie chorować. Oswojony i możliwie posłuszny chomik może biegać po mieszkaniu właścicieli. Jednak pamiętajmy, że ludzkie domostwa są pełne niebezpiecznych dla zwierzątka pułapek, więc rejony odkrywane przez nasaego ulubieńca muszą być odpowiednio przygotowane. Pamiętajmy też, że chomiki to gryzonie! Wszelkie kable i trujące rośliny muszą być usunięte z chomiczego wybiegu.

OPIEKA I PIELĘGNACJA

             Chomiki dbają o własne futerko        

Chomiki samodzielnie pielęgnują swoje futerko, więc rasy krótkowłose nie potrzebują pomocy właścicieli. Jeżeli czesanie sprawia chomikowi przyjemność, możemy szczotkować futerko miękką szczoteczką do zębów. Zabieg taki nie czyni mu krzywdy i pomaga usunąć nagromadzony w sierści bród i kurz. Chomik czesany codziennie przyzwyczaja się do zabiegów i nie przeciwstawia się, gdy jest to potrzebne dla zachowania zdrowia. Nie zalecamy kąpania chomików! Kąpiele stosujemy jedynie w skrajanych przypadkach ( np. gdy chomik wpadł w lepką lub niebezpieczną dla zdrowia substancje ).

Tagi: futerko
10:45, penciusia
Link Dodaj komentarz »
Jak urządzić chomiczkowi urodzinki?

Ja Czarli'emu zrobiłam takie urodzinki: Zaprosiłam koleżanki ( te moje co on je lubi ), zrobiłam ciasteczka jedno ciastko miało świeczkę w krztałcie litery K ( jak Kocham Cię ), dałam prezenty i śpiewałyśmy mu Sto Lat. Ode mnie i od mojej siostry dostał : rurkę ( z papieru toaletowego ) , suszone bananki i spory kawałek chlebka. A od koleżanek dostał: miseczkę na jedzenie, suszone gruszki i lodzika, który zamiast loda mniał ziarenka. Od razu zaczął jeść lodzika a potem położył się spać.

Tagi: urodzinki
09:26, penciusia
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 24 stycznia 2010

CZESIA!!!!


Dzisiaj nie będe już pisać, troche mi się nie chce ale coś tam napisze... :-))))))

15:43, penciusia
Link Dodaj komentarz »
Mowa chomiczków

Gryzie klatkę i robi akrobacje- Nudno mi!

Kicha i ciągle śpi- Jestem przeziębiony

Szuka mteriałów na gniazdo- Będe miała mini chomiczki, zostaw mnie w spokoju

Ziewa- Jest mi dobrze i czuje się bezpieczny

Chomiczek ucieka gdy jest głaskany- Mam dosyć głaskania, chce odpocząć

Tagi: chomisie
15:01, penciusia
Link Dodaj komentarz »
O moich chomiczkach

Mam 4 chomiki dżungarskie. 2 ( chomik Rudi, chomiczka Penny urodzone u mnie w domu) mają 11 miesięcy i 3 lutego będą mnieć rok. 1 ( chomik Stokrotek też urodzony w domu ) ma swoje urodzinki 1, 5 czerwca. 1 ( chomik Czarli, kupiony) ma już 1 roczek bo przedwczoraj mniał urodzinki czyli 22 stycznia w Dzień Dziadka!

10:26, penciusia
Link Dodaj komentarz »
Gatunki chomiczków

Chomik jest najlepszym zwierzątkiem domowym dla ludzi, którzy przebywają długo po za domem. Chomiczek dżungarski żyje od 2-6 lat jeśli jest dobrze zadbany. Ten chomik rośnie od 5-10 cm. Chomiczek syryjski rośnie od 6-12 cm, a żyje 3-7 lat bo to największy z chomików. Chomiczek robarowskiego jest malutki i lepiej nie brać go zbyt często na ręce bo jest kruchy. Rosną od 3-6 cm, a żyją 2-4 lat. Chomiczek panda rośnie od 4-9 cm. Żyją od 2-5 lat.

Tagi: Chomiczki
10:11, penciusia
Link Dodaj komentarz »